Časté dotazy výkupu zemědělských pozemků

Dobrý den, vlastním vesnickou usedlost na Českobudějovicku, ke které patří asi 5 hektarů polí. Bohužel jsem v současné době v situaci, kdy mi hrozí exekuce. Chci se vás tedy zeptat jestli existuje nějaká varianta prodeje pouze těch pozemků ? V domě totiž s rodinou bydlíme a neradi bychom o něj přišli. Jiří Trojan

Dobrý den, exekuce je ve své podstatě omezení vlastnických práv , nicméně Váš případ řešení má. Již jsme realizovali podobných případů mnoho. S exekutorem se spojíme, vyčíslíme Váš dluh a vyplatíme potřebnou částku a od Vás odkoupíme ( převezmeme ) jen pozemky. Dům zůstane i nadále Váš. Vaši situaci řešte co raději co nejrychleji, kontaktujte nás na: .

Z dědictví mi zůstaly zemědělské pozemky a tak se chci zeptat, zda je vhodné si je ponechat jakožto investici, která by se splácela nájmem či nikoliv ? Díky M.Jiránková

Z Vašeho dotazu usuzuji, že sama nepůsobíte coby podnikatel v zemědělství a tudíž Váš zisk z pozemku je dán jen výši nájmu, kterou Vám soukromý zemědělec zaplatí. Z hlediska investice je tato návratnost velmi dlouhodobá. Máte tedy možnost pozemky neprodat, ponechat si je jako pasivní investici, která nebude přinášet velký zisk nebo pozemky prodat a ze zisku koupit byty či byty, které se dají velmi dobře pronajmout a návratnost financí je tak daleko rychlejší.

Dobrý den, má dotaz. Za kolik jste ochotni vykoupit cca 3 ha louky a cca 2,5 ha pole v blízkosti Nových Hradů v jihočeském kraji ?

Dobrý den, nedokážu Vám na toto přesně odpovědět, protože z vašeho dotazu není patrné, zda se jedná o pozemky, které jsou ucelené nebo pozemky o více parcelních číslech. Nemám také informaci, jaká nájemní smlouva na pozemku vázne. Ale abych se nevyhnul Vašemu dotazu úplně. V nedávné době jsme vykupovali pozemky ve stejné lokalitě kolem 6,-Kč/m2. Kontaktujte nás na a provedeme nacenění.